Tiskové středisko

Volkswagen Zveřejněno: 10. 07. 2018

200 000 vozu Volkswagen R

  • Jubilejním vozidlem se stal Golf R1
  • Vozidlo převzal zákazník z hrabství Cambridgeshire ve Velké Británii
  • Historie modelů Volkswagen R začala verzí Golf R32 v roce 2002


Praha, 10. července 2018 – Volkswagen R předal minulý týden 200 000. vůz řady R zákazníkovi z hrabství Cambridgeshire ve Velké Británii. V roce 2002 založená dceřiná společnost Volkswagenu vyrábí nejsportovnější a nejemocionálnější verze modelů Volkswagen pro fanoušky na celém světě.

Jost Capito, generální ředitel společnosti Volkswagen R, k tomu řekl: „Vyvinout a prodat 200 000 vozidel R během 15 let je skvělým výkonem. Volkswagen R je malou společností s necelými 350 odborníky. Každý z nich nese odpovědnost a má svůj podíl na tomto úspěšném produktovém jubileu. Můj dík patří celému týmu.“

Společnost Volkswagen R byla založena v roce 2002 pod názvem Volkswagen Individual a na základě úspěchů modelů R byl v roce 2010 její název změněn na Volkswagen R. Písmeno „R“ symbolizuje od prvního modelu, jímž byl Golf R32, „Racing“, a vyjadřuje tak těsné spojení se světem motoristického sportu.

„Volkswagen R rozvíjí vášeň z motoristického sportu a přenáší ji na silnice. Naše produkty vyvolávají nadšení u zákazníků, kteří hledají výjimečnost. Naše vozidla jsou skutečnými Volkswageny, avšak s pořádnou dávkou vzrušení,“ říká Sven Schuler, vedoucí oddělení obchodního rozvoje a digitalizace ve společnosti Volkswagen R.

Schulerova slova potvrzuje také jubilejní zákazník Keith Williamson. Nový majitel má ze svého vozu Golf R s paketem Performance a výfukovou soustavou Akrapovič z nabídky výbavy na přání velkou radost: „Už jsem se nemohl dočkat, až převezmu klíčky od svého nového vozu. A radost mám samozřejmě o to větší, že se jedná o jubilejní vůz.“ Keith Williamson je věrným zákazníkem značky Volkswagen a ve své sbírce má již vozy Golf IV R32 a Golf V GTI. „Vždy jsem byl fanouškem vozů Volkswagen Golf, zejména sportovních verzí, které umocňují potěšení z jízdy v tomto modelu s tak všestranným charakterem.“

Svým novým vozem Golf R si splnil další sen: „Můj Golf V GTI mi poskytuje výjimečnou radost z jízdy, ale Golf R posouvá požitek z každého ujetého kilometru na ještě vyšší úroveň. Velmi nadšený jsem z paketu Performance. Tento automobil zůstane v mé sbírce.“

Výroba modelů R byla zahájena v roce 2002 a kromě čtyř generací modelu Golf R zahrnuje také modely Passat R36, Touareg R50, Scirocco R, Golf R Cabriolet a Golf R Variant2. V současnosti jsou nabízeny modely Golf R a Golf R Variant.

Více informací o společnosti Volkswagen R a jejích produktech naleznete na volkswagen-r.de.

1) Golf R 4MOTION, 228 kW: Spotřeba paliva v l/100 km: 8,9 – 8,6 (město), 6,2 – 5,9 (mimo město), 7,2 – 6,9 (kombinovaná), emise CO2 v g/km: 165 – 157 (kombinované); třída hospodárnosti: D.
2) Golf R Variant 4MOTION, 228 kW: Spotřeba paliva v l/100 km: 9,0 – 8,8 (město), 6,3 – 6,1 (mimo město), 7,3 – 7,1 (kombinovaná), emise CO2 v g/km: 166 – 161 (kombinované); třída hospodárnosti: D - C.
Informace o značce Volkswagen: Nečekáme na budoucnost. Tvoříme ji.
Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 50 závodech ve 14 zemích. V roce 2017 vyrobil Volkswagen 6,23 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Golf, Tiguan, Jetta nebo Passat. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 198 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 7700 prodejců se 74 000 zaměstnanci. Volkswagen důsledně urychluje vývoj konstrukce automobilu. Elektrická mobilita, chytrá mobilita a digitální transformace značky jsou strategickými klíčovými tématy budoucnosti.

« Zpět na přehled všech tiskových zpráv

Praha, 15. června - Tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou cenu si odnesly projekty,...

Praha, 31. května - Do 8. června můžete na www.rozjezdy.cz/hlasovani rozhodnout o vítězi ceny...

Praha, 25. května 2018 - Podruhé po sobě jsme získali prestižní evropskou PR cenu Golden Sabre....

Praha, 23. května 2018 - Agentura AC&C PR je jako tradičně mezi agenturami s nejvyšším počtem...

Praha, 18. května 2018 - Již poosmé pomáháme T-Mobilu s publicitou soutěže začínajících...

 

log action log apra 
 log icco
AC&C Public Relations je přední česká komunikační agentura, která je držitelem řady ocenění za PR. Byla založena v roce 1993 a od té doby dlouhodobě poskytuje služby největším domácím i nadnárodním společnostem. S některými z nich spolupracuje i více než deset let.

Hlavními obory AC&C jsou informační technologie, automobilový průmysl, doprava a logistika, FMCG či finanční a poradenské služby.

AC&C Public Relations disponuje týmem zkušených odborníků, v jejichž know-how se kombinuje dlouholetá praxe v poradenství v PR s dokonalou znalostí mediálního světa. 

© 2012 AC&C Public Relations, mapa stránek