Tiskové středisko

Bridgestone Zveřejněno: 04. 06. 2018

Bridgestone představuje svou první celoroční cestovní pneumatiku

Praha, 4. června 2018
Bridgestone představuje svou první celoroční cestovní pneumatiku
Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů , představuje celoroční cestovní pneumatiku Weather Control A005, s níž řidiči bezpečně dojedou do svého cíle v každém ročním období. Prémiová pneumatika poskytuje vynikající ovladatelnost ve všech situacích, od vyhýbacích manévrů na dálnici až po nenadálé brzdění ve městě, a v nejrůznějších povětrnostních podmínkách, zejména za deště, což je pro evropské řidiče nejdůležitější vlastností.

Konstrukcí pneumatiky Weather Control A005 vychází Bridgestone vstříc požadavkům spotřebitelů na celoroční komfort a bezpečnost. „Pro řidiče, kteří chtějí mít kontrolu nad vozem se stejnými pneumatikami po celý rok bez ohledu na to, zda panuje slunečné počasí, či deštivé nebo příležitostně i sněhové přeháňky, jsme chtěli zkonstruovat celoroční pneumatiku, jež jim poskytne jistotu spolehlivého provozu bez kompromisů v oblasti bezpečnosti. A tohoto cíle jsme dosáhli s pneumatikou Bridgestone Weather Control A005,“ vysvětluje Laurent Dartoux, vedoucí strategie a marketingu ve společnosti Bridgestone EMEA.

Na vývoji se podíleli koncoví uživatelé
Příběh pneumatiky Weather Control A005 však nezačal na rýsovacím prkně. Bridgestone před zahájením vývoje uskutečnil výzkum, zaměřený na požadavky a očekávání 15 000 koncových uživatelů ohledně celoročních pneumatik a zároveň se jich dotazoval na výzvy, jimž čelí v každodenním provozu. „Řidiči si chtějí být jisti, že si jejich celoroční pneumatiky poradí s nejrůznějšími povětrnostními podmínkami,“ objasňuje Laurent Dartoux. „Výzkum ale ukázal i to, že evropští spotřebitelé si dělají největší starost o bezpečnost na mokru.“

Bezpečnost a provozní vlastnosti
Je zřejmé, že Bridgestone těmto hlasům naslouchal. Pneumatika Weather Control A005, nezávisle testovaná a certifikovaná organizací TÜV SÜD, jedním z nejrespektovanějších nezávislých institutů v Evropě pro zkoušky automobilové techniky, překonala nejlepšího konkurenta na trhu v disciplíně brzdění na mokrém a zasněženém povrchu. Pneumatice Bridgestone Weather Control A005 bylo na informačním štítku EU uděleno také nejlepší hodnocení ve své třídě se známkami A pro adhezi na mokru a C pro valivý odpor (některé rozměry dosahují dokonce hodnocení valivého odporu B).

Pneumatiku Bridgestone Weather Control A005 lze v souladu s legislativními požadavky používat 365 dní v roce díky optimálním provozním vlastnostem na sněhu, které dokládá symbol tří horských štítů a sněhové vločky. Navíc se vyznačuje také vynikající životností, která je srovnatelná s prémiovou letní cestovní pneumatikou Turanza T005.

Evropský vývoj a výroba
Za vývoj pneumatiky Bridgestone Weather Control A005 nesou odpovědnost vysoce kvalifikovaní inženýři a chemici z technického centra Bridgestone v Římě (Itálie). Dezén běhounu uspořádali do tvaru písmene V a v jeho krajních částech použili inovativní tvar písmene Z. Ramenní oblast disponuje drážkami s velkým objemem. Běhoun v kombinaci s optimalizovanou konstrukcí kostry a rovnoměrným rozložením tlaku ve styčné ploše zaručuje provozní vlastnosti, jimiž pneumatika uspokojí očekávání koncových uživatelů z hlediska adheze, hospodárnosti a odolnosti vůči opotřebení. K optimálním provozním vlastnostem pneumatiky přispívá také použití technologie Bridgestone Nano ProTech™ a směsi s vysokým obsahem siliky.

Nabídka
Bridgestone uvedl svou první celoroční cestovní pneumatiku Weather Control A005 na trh v květnu 2018. Sortiment 68 rozměrů pro 15“ až 20“ kola pokrývá hned od začátku 94 % osobních vozů a SUV. V roce 2019 bude nabídka rozšířena o další rozměry.

Krátce po premiéře uvede Bridgestone v listopadu na trh také čtyři rozměry pro malé lehké užitkové vozy. Tyto pneumatiky budou vybaveny technologií DriveGuard, jedinečnou inovací, která umožňuje řidičům pokračovat v jízdě i po ztrátě tlaku.

Více informací o pneumatice Weather Control A005 naleznete na našem novinářském portálu, včetně dalších doplňkových materiálů, infografik, videí, podrobných produktových prezentací a mnoha dalších podkladů: www.bridgestonenewsroom.eu.

Kontakt pro média:
AC&C Public Relations s.r.o. – Zorka Mašková: Tel.: 220 515 314, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Společnost Bridgestone v Evropě, na Středním východě a v Africe
Bridgestone Europe NV/SA se sídlem v Belgii je stoprocentní dceřinou firmou Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. Bridgestone Europe má zastoupení ve více než 60 zemích v Evropě, na Středním východě a v Africe s celkem více než 18 200 zaměstnanci. V rámci svého regionu provozuje 12 závodů pro výrobu pneumatik a souvisejících produktů, významné vývojové a výzkumné centrum a zkušební polygon. Prémiové pneumatiky Bridgestone, vyráběné v Evropě, na Středním východě a v Africe, se prodávají na celém světě.

V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo společnosti je v Praze.

Více informací o společnosti Bridgestone v Evropě, na Středním východě a v Africe naleznete na webových stránkách www.bridgestone.eu, www.bridgestonenewsroom.eu nebo nás naleznete na portálech Facebook, Instagram, YouTube, Twitter a LinkedIn.

« Zpět na přehled všech tiskových zpráv

Praha, 15. června - Tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou cenu si odnesly projekty,...

Praha, 31. května - Do 8. června můžete na www.rozjezdy.cz/hlasovani rozhodnout o vítězi ceny...

Praha, 25. května 2018 - Podruhé po sobě jsme získali prestižní evropskou PR cenu Golden Sabre....

Praha, 23. května 2018 - Agentura AC&C PR je jako tradičně mezi agenturami s nejvyšším počtem...

Praha, 18. května 2018 - Již poosmé pomáháme T-Mobilu s publicitou soutěže začínajících...

 

log action log apra 
 log icco
AC&C Public Relations je přední česká komunikační agentura, která je držitelem řady ocenění za PR. Byla založena v roce 1993 a od té doby dlouhodobě poskytuje služby největším domácím i nadnárodním společnostem. S některými z nich spolupracuje i více než deset let.

Hlavními obory AC&C jsou informační technologie, automobilový průmysl, doprava a logistika, FMCG či finanční a poradenské služby.

AC&C Public Relations disponuje týmem zkušených odborníků, v jejichž know-how se kombinuje dlouholetá praxe v poradenství v PR s dokonalou znalostí mediálního světa. 

© 2012 AC&C Public Relations, mapa stránek